Węże asenizacyjne – charakterystyka

W ramach wcześniejszych artykułów publikowanych na łamach naszego portalu już niejednokrotnie udowadnialiśmy naszym czytelnikom, że węże, pomimo swojej względnej prostoty, są elementami niemalże niezbędnymi w każdej niemalże gałęzi przemysłu, a z uwagi na stale rozwijająca się technologię, są one w stanie spełniać powierzone im zadania nad wyraz wydajnie. Dziś pragniemy dowieść tego po raz kolejny, przedstawiając naszym czytelnikom kolejny typ szlauchów, a mianowicie – tak zwane węże asenizacyjne.

Jak można się domyślić, są to elastyczne oraz odpowiednio wzmacniane komponenty gumowe, dzięki którym możliwe jest usuwanie nieczystości z szamb prywatnych oraz zbiorników przemysłowych, a następnie ich transportowanie specjalnie przystosowanym do tego celu pojazdem na pola asenizacyjne, gdzie zostają one zutylizowane, służąc jako naturalny nawóz.

Wykorzystanie przez firmy specjalizujące się w usuwaniu nieczystości węży asenizacyjnych pozwala na sprawną i w pełni higieniczną obsługę szamb przydomowych, prywatnych oczyszczalni ścieków, jak również ich odpowiedników rolniczych oraz przemysłowych. Z uwagi na specyfikę usuwanych substancji, którymi w znacznej części są ekskrementy, niezbędne jest wykorzystanie szlauchów charakteryzujących się najwyższą możliwą jakością oraz odpornością na wszelkiej maści uszkodzenia mechaniczne czy też działanie substancji chemicznych. Należy bowiem zdać sobie sprawę, że przedsiębiorstwa specjalizujące się w świadczeniu usług asenizacyjnych muszą każdego dnia obsłużyć od kilkunastu do kilkudziesięciu szamb różnego rodzaju, co oznacza nie tylko konieczność pracy w niekomfortowych warunkach, ale także – przewożenia substancji, w których wysokie jest stężenie wszelkich rodzaju toksyn oraz środków chemicznych, które mogą nie pozostać neutralne zarówno dla gleby jak i dla osób mających z nimi bezpośrednią styczność, szczególnie w przypadku wystąpienia nieszczelności pojemnika, w którym nieczystości są przewożone lub – węża, przy pomocy którego są one usuwane.

Nowoczesne szlauchy omawianego typu dostępne w sklepach są do charakterystyki pracy asenizatorów przystosowane, szczególnie w kwestii ich budowy i specyfiki. Dość powiedzieć, iż mogą one pracować w bardzo szerokim zakresie temperatur, począwszy od minus trzydziestu do aż plus sześćdziesięciu stopni, co oznacza, że powierzoną im rolę pełnić będą doskonale zarówno w mroźny zimowy dzień jak i w sezonie letnim, gdy żar leje się z nieba. Obecnie produkty takie są dodatkowo wzmacniane, aby zapobiec ich uszkodzeniu lub utracie integralności strukturalnej – najczęściej implementowana jest w nich spirala z wytrzymałego drutu stalowego, która oddziela od siebie i dodatkowo uszczelnia poszczególne warstwy miękkiej, wytrzymałej i zapewniającej stuprocentową szczelność gumy. Produkty takie, jeżeli tylko powstają z wysokiej jakości materiałów i dostarczane są przez renomowanych producentów, czynią pracę asenizatorów o wiele bardziej znośną oraz higieniczną. Bardzo cieszy nas, że firmy świadczące takie usługi mają dostęp do tak szerokiego asortymentu węży do szamb!