Budowa apartamentów – czy taki biznes się opłaca?

Pomimo faktu, że obecny rok jest wysoce specyficzny i mocno przeszkadza prowadzenie interesów, inwestowanie oraz świadczenie usług w sposób, w jaki byliśmy do tego przyzwyczajeni, to ciągle dostajemy zgłoszenia oraz zapytania od petentów korporacyjnych i osób prywatnych dysponujących wolnymi środkami, które to chcieliby oni pomnożyć. Z naszych spostrzeżeń wynika, że zyskownym teraz sposobem dla tych niebojących się projektowanych na szeroką skalę inwestycji jest budowa od początku, a później odsprzedaż apartamentów usytuowanych poza aglomeracją miejską jak np. Wille Tercja – przepiękny kompleks willowy znajdujący się w Konstancinie Jeziornej poza Warszawą.

Oczywiście zamiar taki może wiele osób powstrzymać już na początku, ponieważ trzeba pamiętać, żeby aby wykonać taką inwestycję do końca, należy dysponować sporymi środkami finansowymi oraz być przyszykowanym na ewentualne pozaplanowe koszty, które to generowane mogą być przez ilość dokumentacji jaką trzeba przygotować oraz przez potencjalne ulepszenia i zmiany planu początkowego, które to potrzeba wprowadzić w życie, aby podołać nieustannie zmieniającym się przepisom prawa budowlanego. Kiedy jednak te aspekty nie przepełniają nas strachem, a my pomimo niełatwego roku chcemy sporządzić sobie podwaliny na przyszłe lata i zapewnić sobie ciągły dopływ finansów z najmu lub sprzedaży, budowa oraz sprzedaż aparatmentów będzie dla nas bez wątpienia strzałem w dziesiątkę!

Przed przystąpieniem do realizacji opłaca się poradzić się z ekspertami z branży budowlanej w celu wyszukania najkorzystniejszej możliwej lokalizacji takich apartamentów. Spowoduje to, że budynek już w momencie budowy będzie z każdym kolejnym miesiącem tylko zyskiwał na wartości, natomiast wyszukanie chętnych na wykup lub najem nie będzie stanowiło żadnego utrudnienia. Znaczące jest, aby budynek taki był usytuowany możliwie w niedalekiej odległości od miasta oraz zapewniał nieuciążliwy dostęp do kluczowych sklepów, obiektów użyteczności publicznej oraz im podobnych miejsc niezbędnych do wydolnego realizowania działalności gospodarczej. Nie bez znaczenia pozostaje także duża osiągalność wszelkiej maści środków komunikacji publicznej.

Jeśli już na etapie projektowania weźmiemy wszystkie te zależności pod uwagę, samo wykonanie projektu będzie dla nas satysfakcjonujące, natomiast my szybko będziemy otrzymywać zwrot z realizowanej inwestycji. Mimo ciężkich czasów biznes ciągle się rozwija. Gdy tylko uda nam się uzyskać środki potrzebne do zbudowania obiektu od podstaw, dalsze etapy inwestycji nie powinny nam namnożyć jakichkolwiek dylematów.